![zx450y250_2018558](../wp-content/uploads/2013/10/zx450y250_2018558.jpg)
Добрутро и Наздраве!
Навлизаме в нова фаза на (на)родната парламентарна демокрация.
Ерата на демократичния публичен тост!
Традиционните обръщения, втръснали ни от своята привична изтърканост, трябва да бъдат заменени с по-цветни обръщения и послания.
Вплитайки традициите на толерантност и силно мъжко начало (стигащо до мачизъм) всеки народен представител трябва да започва по запомнящ се начин изказванията си.
Вместо „уважаеми дами и господа“ (нито са уважаеми, нито са дами и господа) да се започва с „Да пием за здравето на законопроекта за… (темата)“.
След което изказването-тост да продължи с изреждането на тези, заради които се пише законът. Да се изредят поименно и да се пие за тяхно здраве.
Пред изказващия се на банката (дето я гледат камерите) да има мини бар - с широк избор на питиетата, местни и внос, за да не се лишават депутатите от свободен избор на питието и да се губи от вдъхновението, което питиетата носят
Културата на тоста, която е силно развита в северни славянски народи да се възприеме като Български парламентарен стандарт.
Тон за „песен“ трябва да дава преседателят на парламентарното заседание, вдигайки тост за здравето на Народа (платил масрафа), за здравето на спонсорите, менторите и бизнес пертньорите на депутатите! (и пред председателите на събранието да има мини бар с голям избор питиета, но с преобладаващо родно произвонство - все пак парламентът е български )
Краят на всяко изказване трябва да завършва с „Наздраве!“. С енергичен и отсечен жест изказващият се трябва да покаже своята готовност да даде всичко от себе, изпивайки до дъно отговорността си пред народа!
Квесторите да станат келнери с ливрей!
Наздраве!
(за неразбралите - традиционната чаша вода, която сте виждали по екраните на телевизорите - остава за вас, уважаеми дами и господа избиратели)
(проект за законопроект към устройствения правилник на Българското НС)
P.S. Идеята е на „Господари на ефира“, доразвита е от нас…